Tu jesteś: Aktualności
Rekrutacja do dziewiątej edycji Programu Liderzy PAFW

2013-03-07

Szukamy ludzi, którzy mają odwagę brać sprawy w swoje ręce

Rekrutacja do dziewiątej edycji Programu Liderzy PAFW

  • Maria co roku sprowadza do Platerowa artystów z całego świata. W wiejskiej szkole stworzyła galerię sztuki nowoczesnej.
  • Dzięki działaniom Piotra 420 osób głuchych znalazło pracę.
  • Paweł - lekarz z Warszawy - stworzył pierwsze wiejskie hospicjum na Podlasiu.
  • Jackowi 14 lat temu urodził się niepełnosprawny syn. Teraz pomaga innym ojcom odnaleźć się w takiej sytuacji.
  • Agata kieruje programem, dzięki któremu w południowej Polsce działa już 451 liderów młodzieżowych.
  • Grzegorz prowadził aktywną, lokalną organizację. Teraz jest burmistrzem i dba o to, aby władza kontaktowała się z mieszkańcami nie tylko przy okazji wyborów.


Dla takich ludzi stworzyliśmy Program Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Dziś mamy za sobą osiem edycji i 420 absolwentów. Wszyscy oni uczestniczyli w wyjątkowym, nieodpłatnym, dwunastomiesięcznym, programie rozwojowym. Pracowali z tutorem, brali udział w szkoleniach prowadzonych przez doświadczonych trenerów, spotykali się z wybitnymi liderami, odwiedzali miejsca, gdzie inni odnieśli sukces.

Dla wielu z nich Program stał się początkiem nowej drogi: wystartowali w wyborach i zostali wójtami, burmistrzami, rozwinęli swoją organizację, która obecnie działa z wielkim powodzeniem, zrealizowali wymarzony projekt.

W trakcie Programu dostali narzędzia do tego, żeby jeszcze skuteczniej wywierać wpływ i zmieniać rzeczywistość, a po jego zakończeniu dołączyli do aktywnej sieci ponad 400 absolwentów.

Dzisiaj do Programu zapraszamy Ciebie.

Co się wydarzy?

Indywidualna opieka tutora

Jeśli zostaniesz uczestnikiem, będziesz pracował tutorem – osobą, która przez 12 miesięcy będzie Twoim opiekunem i doradcą. Tutor co miesiąc będzie przyjeżdżać do Ciebie na spotkanie. Wspólnie uzgodnicie, czego najbardziej potrzebujesz jako lider i wypracujecie najlepszy dla Ciebie program rozwoju. Wspólnie będziecie pracować nad jego realizacją.

Szkolenia

Na naszych szkoleniach nauczysz się, jak jeszcze skuteczniej angażować ludzi wokół swoich celów i wzmocnić swój wpływ w środowisku, zarządzać zespołem i utrzymywać jego motywację, budować dialog tam, gdzie inni widzą tylko konflikt. Pomożemy Ci sformułować swoją wizję zmiany i stworzyć plan, który do niej doprowadzi. Weźmiesz udział w debatach, symulacjach, grach, spotkaniach z wyjątkowymi ludźmi.

Wymiana doświadczeń i nowe kontakty

Poznasz ludzi podobnych do Ciebie. Usłyszysz ich inspirujące historie. Będziecie dyskutować, śmiać się i kłócić, wymieniać doświadczenia, długo rozmawiać. Może wpadniecie na pomysł, który stanie się początkiem wspaniałego projektu.

Program Alumni

Kiedy Twoja edycja się skończy, zaprosimy Cię do programu dla absolwentów. Będziesz spotykać się z liderami na zlotach, warsztatach, spotkaniach regionalnych, wizytach studyjnych w niezwykłych miejscach. Będziesz mógł wziąć udział w konkursie dotacyjnym i dostać dodatkowe pieniądze na swój własny projekt rozwojowy.

Jeśli działasz na rzecz swojej społeczności, a chcesz robić to jeszcze skuteczniej – zgłoś się!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.liderzy.pl.
Dołącz dwa listy rekomendacyjne.
Nie spóźnij się - zgłoszenia przyjmujemy do 13 marca 2013 r.

Do 22 maja, analizując formularze zgłoszeniowe i spotykając się z kandydatami, wybierzemy 45 nowych uczestników programu.

Szczegółowych informacji udzielają:

Maria Makowska i Paulina Tymoszczuk

tel.: 510 078 760 (w godz.: 9:30-17:00)
e-mail: liderzy@szkola-liderow.pl

Pliki:

Liderzy PAFW_opis_programu.pdf
Liderzy PAFW_zaproszenie.pdf


Jest tyle twarzy przywództwa
Pokaż nam swoją

 

 

Liderzy PAFW to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Szkołę Liderów

strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl
Strona internetowa utworzona w ramach projektu pt.: "Współpraca międzysektorowa - projekt na rzecz odpowiedzialnego biznesu"
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego